EDİTÖRDEN
Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi DUSBED Nisan ve Kasım aylarında olmak üzere yılda iki kez elektronik ortamda yayımlanan Ulusal Hakemli Dergidir.
Dergimizin 5. sayısı, Nisan 2011 döneminde yayımlamıştır. Bu sayı ile birlikte dergimiz yeni bir Makale Takip Sistemine (MTS) geçmiş bulunmaktadır. Dergimize yazı göndermek isteyen araştırmacılar ve hakemlerin öncelikle sisteme üye olmaları gerekmektedir. Üyelik işlemi onaylanan yazarlar yine aynı sistem üzerinden Makale Gönder veya Sisteme Giriş menüsünden girerek makalelerini sisteme yükleyebileceklerdir. Yazarlarımızın dikkat etmesi gereken bir iki hususu belirtmek isterim. Yazarlarımız gönderdiği yazılarda ad, soyad adres vb. bilgilere yer vermemelidir. Diğer bir konu hakemlerin tamamı süreci tamamladıktan sonra makalenin düzeltilmiş halini sisteme giriş yaparak bir defaya mahsus olarak yapabilmektedir. Dergimize yazı gönderecek olan değerli araştırmacıların ana sayfadaki yayın ilkeleri ve yazım kurallarını mutlaka okumaları gerekmektedir.
Dergimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür eder bundan sonraki çalışmalarınızı da okuyucularınıza bizim vasıtamızla iletmenizi canı gönülden temenni ederim.

Kapak İçindekiler Künye (PDF)  

Yazarlar: İlhame GÜLTEKİN 
MUHAMMET BAYRAM HAN ŞİİRLERİNİN VEZİN (ÖLÇÜ) ÖZELLİKLERİ

Özet Tam Metin : PDF

Tam Metin İndirilme 865

Özet Görüntülenme 953


Yazarlar: Mehmet Akif ÇEÇEN 
6-8. SINIFLARDA DİL BİLGİSİ ETKİNLİKLERİNE İLİŞKİN ÖĞRETMEN GÖRÜŞLERİ

Özet Tam Metin : PDF

Tam Metin İndirilme 780

Özet Görüntülenme 883

Makale Gönder